Nasze rozwiązania z dziedziny elektrotermii na międzynarodowych targach wynalazków INEX w indiach

Targi INEX 2023, jedno z największych wydarzeń skupiających się na innowacjach, rozpoczęły się 9 listopada 2023 roku w Margoa, z udziałem przedstawicieli Polski, w tym PAIH, Ambasady Polskiej i IBS Global. Nasza firma zaprezentowała przełomowy system CR003 - Express do analizy ciśnienia rozprężania mieszanek węglowych, a wcześniej odbyło się spotkanie w FiiRE dotyczące współpracy Polski i Indii. Na targach nasz zespół został wyróżniony, otrzymując dwa złote medale za analizator ciśnienia rozprężania i sposób prezentacji, co podkreśla pozycję Polski jako innowacyjnego kraju. Podczas targów, oprócz prezentacji analizatora, odwiedziliśmy największą koksownię i hutę w Indiach, co umocniło naszą pozycję na rynku indyjskim. Delegacja zwiedziła także oczyszczalnię ścieków Waste Management Factory, co poszerzyło wiedzę o zarządzaniu odpadami w Indiach i otworzyło nowe możliwości rozwoju naszych technologii.

9 listopada 2023 roku rozpoczęły się targi INEX 2023 w Margoa, w Don Bosco College Of Engineering, stanowiące jedno z największych wydarzeń poświęconych innowacjom i wynalazkom na świecie. Polskę reprezentowali przedstawiciele Polska Agencji Inwestycji i Handlu - PAIH, w tym Przemysław Zaręba, delegaci z Ambasady Polskiej, członkowie IBS Global - Innovative Business Solutions, a także przedstawiciele rad stanów Indii, w tym honorowy sekretarz Jose Manuel Noronha. Nasza firma zaprezentowała przełomowy system CR003 - Express, innowacyjne rozwiązanie do analizy ciśnienia rozprężania mieszanek węglowych. Prezentację poprowadzili eksperci Łukasz Grotkowski i Piotr Nowakowski.


Wcześniej, w centrum innowacji "Forum for Innovation Incubation Research and Entrepreneurship" (FiiRE), odbyło się spotkanie dotyczące współpracy Polski i Indii. Uczestniczyli w nim Paweł Mokrzycki - sekretarz Ambasady Polski w Indiach, Sebastian Domżalski - I Radca- Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego, Przemysław Zaręba z PAIH, oraz Łukasz Grotkowski i Piotr Nowakowski z Łukasiewicz-ITR. Spotkanie to podkreśliło potencjał rozwoju na dynamicznie rozwijającym się rynku indyjskim, zwłaszcza w sektorach nowych kopalń i hut metalurgicznych.


Na targach INEX 2023 nasz zespół, dzięki wybitnemu wkładowi Łukasza Grotkowskiego, wyróżnił się na panelu poświęconym wdrażaniu innowacji i transferowi technologii. Otrzymaliśmy dwa złote medale - jeden za nasz innowacyjny analizator ciśnienia rozprężania express, a drugi za sposób prezentacji. Te nagrody nie tylko podkreślają nasze osiągnięcia, ale również promują Polskę jako kraj innowacji i naukowej doskonałości na międzynarodowym forum.


Podsumowując naszą udaną wizytę na targach INEX 2023, oprócz prezentacji naszego innowacyjnego Analizatora ciśnienia rozprężania mieszanki węglowej EXPress, którego zainteresowała się huta Vetanda Ltd, odwiedziliśmy również największą w Indiach koksownię i hutę należącą do tej firmy. Warto podkreślić, że wiele naszych rozwiązań w dziedzinie elektrotermii jest już wykorzystywanych na całym świecie dzięki współpracy z indyjską firmą Arcelor Mittal, co stanowi istotny element naszej globalnej obecności.


Podczas targów odbyliśmy również szereg istotnych spotkań, m.in. z przedstawicielami stanu Goa, przedstawicielami różnych ministerstw Indii, a także wspólnie z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Te interakcje umocniły naszą pozycję na rynku indyjskim i otworzyły nowe możliwości dla dalszej współpracy oraz ekspansji naszych innowacyjnych technologii w tym regionie.


Dodatkowo, nasza delegacja miała okazję odwiedzić oczyszczalnię ścieków Waste Management Factory, specjalizującą się w recyklingu. Ta wizyta uzupełniła naszą wiedzę o potrzebach i wyzwaniach związanych z zarządzaniem odpadami w Indiach, co może stanowić kolejny kierunek rozwoju naszych technologii.

PL|EN