Piec do kalibracji czujników temperatury w punktach stałych krzepnięcia metali typ SKPS-1100

Do weryfikacji wzorców używanych do kalibracji użytkowych czujników temperatury, Łukasiewicz - ITR oferuje opracowany przez naszych specjalistów piec oporowy, przeprowadzający proces kalibracji metodą punktów stałych.

Urządzenie SKPS-1100 jest elektrycznym oporowym trójsekcyjnym pionowym piecem rurowym, służącym do przeprowadzania procesu wzorcowania czujników temperatury metodą pomiaru w punktach stałych krzepnięcia metali. Ze względu na konstrukcję bloku wyrównawczego, wchodzącego w skład zestawu, dostarczony egzemplarz przystosowany jest do współpracy z komórką pomiarową 5909 Cu wraz z koszem kwarcowym firmy FLUKE. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w warunkach laboratoryjnych.

Urządzenie SKPS-1100

W skład zestawu wchodzą

  •  trójstrefowy piec z wysokoprecyzyjną regulacją PID,
  •  blok wyrównawczy z materiału Hayness 230, przystosowany do komórki FLUKE 5909 Cu wraz z koszem kwarcowym,
  •  korek grzejnika wykonany z izolacji włóknistej,
  •  wkład izolacyjny z izolacji włóknistej, wypełniający przestrzeń wewnątrz pieca (opcja).

Działanie urządzenia opiera się na niezawodnym grzejniku rurowym, wykonanym z wysokiej jakości materiałów, umożiwiających optymalny rozkład temperatury, gwarantujący osiągnięcie wystarczająco długiego plateau temperaturowego komórki pomiarowej.

Dodatkowo, kalibrator wyposażony został w blok wyrównawczy posiadający dwa otwory, dzięki którym możliwy jest jego bezproblemowy załadunek oraz wyładunek z pieca przy użyciu dedykowanego narzędzia.

PL|EN